Επιτυχίες του Ναυτικού Αθλητικού Ομίλου Σαλαμίνας.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η Β' φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων-Κορασίδων που διεξήχθη στην λίμνη Παμβώτιδα των Ιωαννίνων στις 23 και 24 Ιουλίου.
Οι αθλητές και οι αθλήτριες του ομίλου μας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
-Πρωταθλητής Ελλάδος στο σκιφ Παίδων ο Ηλίας Κουδούνας του Σπύρου ,ο οποίος έκανε μια εντυπωσιακή κούρσα στον τελικό.
-Στην δεύτερη θέση του βάθρου ανέβηκε το 4x Κορασίδων με τις Σταυρούλα Αθανασίου, Δανάη Βεγκου -Λαρετζακη, Ελένη Σοφρά και Άρτεμις Ασλανίδη.

-Την 4η θέση κατέκτησε το 4x Παίδων με τους Νίκο Τζάνο, Ανατόλη Κουδούνα,Βασίλη Ελευσινιώτη και Αναστάσιο Κουντουριώτη.
-Την 4η θέση κατέλαβε και το 2x Κορασίδων με τις Αγαπίου Μαρία και Χατζοβούλου Τζούλη.
-Στον μικρό τελικό πέρασαν και το 2x Κορασίδων με τις Τσεβά Τατιάνα και Ραπατζίκου Κων/να ενω στο 1x Κορασίδων η Ευαγγελία Μιλτιάδη πήρε την 5η θέση.
Οι αθλητές μας Κλήμης Κουδούνας και Ευάγγελος Δουμένης αγωνίστηκαν στο σκιφ Παίδων αλλά δεν κατάφεραν να περάσουν στην 12αδα.

Τους αθλητές και τις αθλήτριες συνόδευσε ο Αλέκος Περάματζης και η Ζανέττα Πάλλα. Την αποστολή ακολούθησε και η Αλεξάνδρα Χριστοπούλου της οποίας η βοήθεια ήταν πολύτιμη. Στους αγώνες παρευρέθησαν και πολλοί γονείς αθλητών. Ο πρόερδος του ομίλου Αντώνης Αργυρίου έμεινε καθόλα ευχαριστημένος με τις επιτυχίες των αθλητών.